SPOR BAŞTA HER YAŞTA ORYANTİRİNG YARIŞLARI YAPILDI.

Tarsus Kent Konseyi Spor Komisyonu ve destek veren kurumlar tarafından düzenlenen “Spor Başta, Her Yaşta Oryantiring” projesi ile topluma bilinçli spor yapma alışkanlığı kazandırmak, oryantiringi sevdirmek ve sporu yaşamın bir parçası haline getirmek amacıyla, Tarsus Hayvan Parkında oryantiring yarışları yapıldı. 
Yarışmada, Zühtü Günaştı Anadolu Lisesi, M.İstemihan Talay Yibo, Borsa İstanbul İlkokulu, Turgut İçgören Ortaokulu, Bolatlı ilkokulu, Piri Reis İlkokulu, Mehmet Özencel A.L, Tarsus Ashabı Kehf Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Kulübü, Sadıka Sabancı Ortaokulu, Adana Doğa ve Su Sporları Kulübü, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Spor Kulübü ve Asem Spor Kulübü'nden yaklaşık 300 öğrenci birincilik için mücadele verdi. 
Büyük çosku ve heyecanlı geçen yarışmada öğrenciler, belirlenen kontrol noktalarını, harita ve pusula yardımıyla sırası ile en kısa zamanda bularak hedefe ulaşmaya çalıştılar. Yarışma sonunda belirlenen kategorilere göre dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi ve günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Yarışmaya destek veren Tarsus Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürüne, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürüne, yarışmaya sporcuları ve öğrencileriyle birlikte katılan öğretmenlerimize, Kent Konseyi Spor Ve Çevre Komisyonu üyelerimize teşekkür ederiz.

     Facebook      Twitter