TARSUS KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ SEÇİMİ YAPILDI.

Tarsus Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçim toplantısı 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü Güner Baykal Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Tarsus sınırları içinde bulunan lise ve özel okul temsilcileri, Çağ Üniversitesi temsilcileri, Tarsus Teknoloji Fakültesi, Tarsus Meslek Yüksekokulu ve Tarsus Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu temsilcileri ile mahalle temsilcileri katıldı. Daha sonra divan kurulu oluşturuldu ve Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Gündemin 3. Maddesi gereği Gençlik Meclisi Başkanlık seçimine geçildi. Tek aday olan İnşaat Mühendisi Mustafa Cemil ERDİNÇ kürsüye çıkarak kendini tanıttı ve göreve gelirse yapacağı çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Daha sonra Genel Kurul üyelerinin çoğunluğunun katılımı ile seçime geçildi. Yapılan seçim sonucuna göre oy çokluğu ile Mustafa Cemil ERDİNÇ Gençlik Meclisi Başkanlığına getirildi. 
Yeni dönem Gençlik Meclisi Başkanlığına seçilen Mustafa Cemil ERDİNÇ söz alarak düşüncelerini dile getirdi. Gençlik Meclisi olarak amaçlarının, gençlerin demokratik katılımını sağlayarak temsil kabiliyetlerini geliştirmek, kendi potansiyellerini ve güçlerini keşfederek gelişmelerini sağlamak, iç barışa hizmet etmek, evrensel barışa katkıda bulunmak, kültürler arası yakınlaşmayı ve kaynaşmayı sağlamak, gençlerin kişisel, toplumsal, bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif ve iletişim gibi konularda gelişimlerine ilişkin programlara ve faaliyetlere katılımlarını gerçekleştirmek ve söz sahibi olmalarını sağlamak olduğunu belirtti.
Ayrıca, gençlere yönelik olarak Tarsus’a ilişkin temel stratejiler ve faaliyet planlarının belirlenmesinde, uygulama ve izleme süreçlerinde tüm kenti kapsayan ortak bir aklın oluşturulmasına katkıda bulunmak, kent sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışılacağı projeler geliştirmek ve bu programlara gençler olarak katkı ve destek sağlamanın önemli görevleri arasında olduğunu dile getirdi. Sözlerine son verirken gençlik meclisi başkanı seçilmekten dolayı onur ve gurur duyduğunu belirterek herkese teşekkür etti. 
Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu’na yapılan oylama sonucuna göre, Ülkü ŞİMŞEK, Tuğçe KÖKÜSOY, Ahmet ŞİMŞEK, Hüseyin DEĞİRMENCİ, Burhan ŞAŞMAZ, Sıla YALÇINÖZ seçilmişlerdir. Yeni dönem Gençlik Meclisi Başkanı ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

     Facebook      Twitter