2.TARSUS KENT SEMPOZYUMU BASIN TOPLANTISI VE PROTOKOL İMZA TÖRENİ

 2.TARSUS KENT SEMPOZYUMU BASIN TOPLANTISI VE PROTOKOL İMZA TÖRENİ

 
Tarih  05.04.2012  11:00 Basın toplantısı ve ardından yemek.
Yer     Tarsus Selçuk Han Restoran
 
Katılımcılar;
 
- Mersin Üniversitesi Rektörü
- Çağ Üniversitesi Rektörü
- Toros Üniversitesi Rektörü
- Tarsus Kaymakamı
- Tarsus Belediye Başkanı
- Tarsus Kent Konseyi Başkanı
- Tarsus Milli Eğitim Müdürü
- Tarsus Ticaret Odası Başkanı
- Tarsus Ziraat Odası Başkanı
- Tarsus Ticaret Borsası Başkanı
- Tarsus Güç Birliği Vakfı Başkanı
- Tarsus Fakülte Dekanları
- Tarsus Yüksek Okul Müdürleri
- Tarsus Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Komisyon Başkanları
- Tarsus Kent Sempozyumu Düzenleme Kurulu üyeleri
- Basın Mensupları
 
Kasım 2012 de gerçekleşecek olan 2.Tarsus Kent Sempozyumu Tarsus Kent Konseyi, Mersin Üniversitesi, Tarsus Kaymakamlığı ve Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. Sempozyuma destek veren kuruluşlar; Çağ Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Tarsus Ticaret Odası, Ziraat Odası, Ticaret Borsası ve Tarsus Güç Birliği Vakfı'dır.
 
Sempozyumun temel amacı Tarsus'umuzun değerlerini bilimsel ortamda ele alarak tartışmak ve gelecek kuşaklara devredilecek eserler yaratmaktır.
 
Geniş bilgi aşağıda olup sempozyumun hakkında daha detaylı bilgiler aşağıdaki adreste yarından itibaren görülebilir.
 
 
Katılımınızı bekler saygılar sunarız
 
TARSUS KENT KONSEYİ
 

Tarsus Gözlükule Höyüğü'nde yapılan kazılar, bu yörede ilk yerleşmenin Yeni Taş Çağı dönemiyle başladığı ve Orta Tunç Çağı'na değin kesintisiz sürdüğünü ortaya koymuştur. Kilikya'nın başkenti ve Anadolu'nun da en eski yerleşim birimlerinden biri olan Tarsus; eski çağlardan beri çok zengin tarihi, ilahi dinler açından büyük bir öneme sahip kültürel yapısı, Dünyanın ilk kanalizasyonlu Roma yolu gibi birçok arkeolojik kalıntıları barındıran, turizm açısından mükemmel bir tarihe ve doğal güzelliklere sahiptir ve ekonomik yönleriyle en önemli kentlerinden birisidir.


Bu sempozyumun temel amacı, binlerce yıldır farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış Tarsus ve yöresi ile ilgili her türlü toplumsal, kültürel, ekonomik, coğrafi ve çevresel konuların bilimsel bir ortamda tartışılarak, kayıt altına alınmasını ve sonraki kuşaklara aktarılmasını sağlamaktır. Sempozyumun bir başka amacı da, ulusal ve uluslar arası bilim otoritelerinin, ilgi ve dikkatlerini Tarsus üzerine çekmek ve bu etkinliği; kentimizin her türlü sorunlarının tartışıldığı, bilimsel çözüm yollarının arandığı bir bilgi şölenine dönüştürmektir. Ulaşılacak bilgi birikimi, bildiri tam metinleri kitabında yayınlanacaktır. Bu sayede Tarsus ve yöresiyle ilgili yapılacak her türlü araştırma çalışmalarında ve üretilecek politikalarda başvurulacak temel bir bilimsel kaynak eser oluşturulacaktır.


Tarsus Kaymakamlığı, Tarsus Belediyesi, Tarsus Kent Konseyi ve Mersin Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen bu sempozyumda Tarsus için yazılmış her türlü bilgi ve belgeyi paylaşmak istemekteyiz.


Sahip olduğunuz her türlü akademik bilgi birikimini ve Tarsus’un sahip olduğu eşsiz tarihsel, doğal, toplumsal ve kültürel zenginlikleri bu sempozyumda paylaşabilmek ümidiyle katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

     Facebook      Twitter