TARSUS KENT SEMPOZYUMU BASIN TOPLANTISI VE PROTOKOL İMZA TÖRENİ

 TARSUS KENT SEMPOZYUMU BASIN TOPLANTISI VE PROTOKOL İMZA TÖRENİ

 15-17 Kasım 2012 tarihlerinde gerçekleşecek olan 2. Tarsus Kent Sempozyumunun Tarsus Selçuk Han Restoranda düzenlenen basın toplantısı ile tanıtımı yapıldı.

Basın toplantısına Mersin Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Süha AYDIN, Çağ Üniversitesi Rektörü ……., Toros Üniversitesi Rektörü ……., Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, Tarsus Milli Eğitim Müdürü, Tarsus Ticaret Odası, Ziraat Odası, Ticaret Borsası ve  Güçbirliği Vakfı Başkanları, Tarsus Fakülte Dekanları, Tarsus Yüksek Okul Müdürleri, Tarsus Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Komisyon Başkanları ve Tarsus Kent Sempozyumu Düzenleme Kurulu üyelerinin yanı sıra sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldılar.

Basın toplantısında; Sempozyumun temel amacının, binlerce yıldır farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış Tarsus ve yöresi ile ilgili her türlü toplumsal, kültürel, ekonomik, coğrafi ve çevresel konuların bilimsel bir ortamda tartışılarak, kayıt altına alınmasını ve sonraki kuşaklara aktarılmasını sağlamak;  ulusal ve uluslararası bilim otoritelerinin ilgi ve dikkatlerini Tarsus üzerine çekmek ve bu etkinliği kentimizin her türlü sorunlarının tartışıldığı, bilimsel çözüm yollarının arandığı bir bilgi şölenine dönüştürmek olduğu belirtildi.  Sempozyumda ulaşılacak bilgi birikiminin, bildiri tam metinleri kitabında yayınlanacağı, bu sayede Tarsus ve yöresiyle ilgili yapılacak her türlü araştırma çalışmalarında ve üretilecek politikalarda başvurulacak temel bir bilimsel kaynak eser oluşturulacağı ifade edildi.

Sempozyumun tanıtımının ardından sempozyumu düzenleyen ve destek veren kişi ve kuruluşlarca 2. Tarsus Kent Sempozyumu Protokolü imzalandı.

Tarsus Kent Konseyi, Mersin Üniversitesi, Tarsus Kaymakamlığı ve Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen 2.Tarsus Kent Sempozyumuna; Çağ Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Tarsus Ticaret Odası, Ziraat Odası, Ticaret Borsası ve Tarsus Güç Birliği Vakfı destek vermektedir.

Sempozyumla ilgili detaylı ve güncel bilgiler http://tarsuskentsempozyumu.org adresinden izlenebilmektedir.

 

 

     Facebook      Twitter