AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AHMET UZUN TARSUS KENT MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ

Tarsus Kent Konseyi çalışmaları devam ediyor. Mersin Milletvekili Ahmet Uzun Kent Konseyini yaptığı ziyarette mecliste yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Tarsus Kent Konseyi çalışmaları aktarıldı. Kent Konseyi Başkanı Dr.Ali Cerrahoğlu'nun moderasyonunu yaptığı toplantıya yürütme kurulu ve komisyon üyeleri geniş katılım sağladılar. Ahmet Uzun Mersin'e ikinci bir üniversite kurularak merkezinin Tarsus olarak belirlenmesini dile getirdi. Sahil bandı ve birçok konuda kendilerine haber verilmesi halinde konuların takipçisi olacaklarını, ancal bürokratların çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerinde aksamalar olabildiğini belirtti.

Kent Konseyinde dile getirilen görüşler arasında; Tarsus'un sesinin meclise yeterince duyurulamamış olması, İçel isminin Mersin olarak değişmesi sonrasında önceliklerin de Mersin şehrine yöneldiği yer alıyor. Toplantının devamında engelliler komisyonunun çalışmaları ve turizm konusu ele alındı. Şehrin aydınlatılması konusunda istekte bulunuldu. Tarsus'a yapılacak olan hastanenin daha büyük ve kapsamlı olması, Çağ Üniversitesi öğrencilerinin neden Tarsus'ta yaşamadıkları konusunda anket yapılması konularında dilekte bulunuldu.

Çok olumlu geçen görüşme sonrasında hep birlikte TASİAD tarafından düzenlenen 'Tarsus'un geleceği' konulu panele katılmak üzere Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası salonuna geçildi.

 

     Facebook      Twitter