ENGELLİLER KOMİSYONU İSTEKLERİNİ BİLDİRDİ.

18.11.2011 tarihinde engelliler komisyonu belediye başkanı ile görüşmüştür. Görüşmenin konu başlıkları, engellilerin sosyal yaşamlarının daha rahat yaşaması amacıyla kentin engelliye daha uygun hale getirilmesi, bu konu ile ilgili komisyonun bu güne kadar yaptığı çalışmalar anlatıldı. Belediye başkanından engellilere destek istendi, başkan bey engelliler hakkında kitapçık bastırılmasında yardımcı olma sözü verdi. Asutay iş merkezinin engelliye uygun hale getirilmesi konusunda 900 tl masraf çıktığı bilgisi verildi.

22.11.2011 tarihinde Tarsus Kaymakamı ile görüşüldü ve komisyonun yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı. Kaymakamlık binasının engellilere uygun hale getirilmesi konusu konuşuldu. Kaymakam bey engelliler için ellerinden geleni yapacağını belirtti.

22.11.2011 tarihinde emniyet müdürü ile görüşmeler yapıldı. Trafik ışıklarının engelliye uygun hale getirilmesi, park yerlerinin ihlal edilmesi ile ilgili emniyet müdüründen destek istendi. Engelli olan bazı vatandaşların dilenmelerine engel olunması konusunda emniyet müdürümüzden destek istendi. Engelliler komisyonu olarak emniyet müdüründen engellilerin Anıtkabir’e götürülmeleri konusunda destek istendi ve müdür bey tarafından her konuda destek verebileceğini belirtti.

     Facebook      Twitter