GENÇLİK MECLİSİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 GENÇLİK MECLİSİ BAŞKAN, YÜRÜTME KURULU VEKOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

 
Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimi 18.01.2012 Perşembe günü saat 14.00 de Güner Baykal Toplantı Salonunda yapıldı. Teknik Eğitim Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu, Tarsus’ta bulunan tüm lise ve özel okul öğrencileri, gençlik derneklerinin üyeleri ve mahalle temsilcilerinin yoğun katılımı ile toplantı başladı. Program Tarsus Kent Konseyi Gençlik Meclisi başkanı Ahmet KANBUR’un konuşması ile başladı. Daha sonra meclisin divan kurulu seçimine geçildi. Divan Başkanlığına Necati KARPÇİN, divan üyeliklerine, Şeyma DOĞAN ve Elif ÖZTÜRK seçildiler.
 
Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali CERRAHOĞLU günün anlam ve önemi belirten konuşmasını yaparak güzel bir seçim olmasını diledi. Gündem gereği Gençlik Meclisi Tüzüğü okundu ve Gençlik Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu seçimine geçildi. Gençlik Meclisi Başkanlığı
için, Nebi Doğan, Yeliz Tatlı, Süleyman ACAR aday oldular. Yapılan oylama sonucu Süleyman ACAR başkan seçildi. Yürütme Kurulu seçimi sonucu Fatmagül BAŞTÜRK ve Emre GÜNDÜZ başkan yardımcısı, Aybüke YILDIRIM Sekreter, Mustafa PEKEL SAYMAN oldular. Daha sonra Komisyon seçimlerine geçildi. Yapılan komisyon seçimlerinin ardından Gençlik Meclisi Başkanı seçilen Süleyman ACAR teşekkür konuşmasını yaparak iyi dilek ve temennilerde bulundu.
     Facebook      Twitter