KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ YÖNETİM SEÇİMİ YAPILDI.

 KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ YÖNETİM SEÇİMİ YAPILDI.

      Tarsus Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimi 25.10.2013 Cuma günü saat:13.30 da Güner Baykal Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Dr. Ali CERRAHOĞLU yaptı. Ali Bey, Kadın Meclisinin bugüne kadar çok güzel çalışmalar yaptığını belirtti ve bundan sonra seçilecek yeni yönetiminde birlik ve beraberlik içinde çalışmalara devam etmesi temennisinde bulundu. Konuşmadan sonra divan seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Elife ASLAN, sekreter olarak Ayla KURADACI ve Nilgün ATEŞ seçildi. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okunup, yoklamaya geçildi. Yoklamadan sonra Kadın Meclisi Başkanı Av. Serap KIRIŞ konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Kadın Meclisinin önemini ve Başkanlık süresinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.              

     Konuşmanın ardından başkanlık seçimine geçildi. Adayların tespiti yapıldı. Gülsevim KIRAÇ, Gonca DÖNMEZ, Hülya DEPREM aday olmak istediklerini söylediler. Adaylar dışarı alındıktan sonra seçime geçildi. Seçim sonucuna göre Gülsevim KIRAÇ en çok oyu alarak Kadın Meclisi Başkanı seçildi. Ardından yönetim kurulu üyelerinin seçimine geçildi.

Seçim Sonucuna göre Kadın Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri;

Perihan TAZE, Ayşe KARACA, Canan PINAR, Adalet KARA, Eser ÇELİK, Atike DAL, Zeynep PETEK, Nilgün GÜNGÖR, Bahşende DİREN, Rabia SALAN, Hülya DEPREM, Melek TEKELİ, Tülay Tıkır ERPEHLİVAN, Ferahnaz ÇALIŞKAN, Sabahat RALLAS Fatma ÇAKICI’DAN oluşmuştur. Daha sonra dilek ve temennilerle toplantı sona erdi. 

     Facebook      Twitter