KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI SEÇİLDİ.

KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI SEÇİLDİ.
Tarsus Kent Konseyi olağan genel kurulu 13 Haziran 2019 Perşembe günü Güner Baykal Toplantı Salonunda toplanarak yeni dönem başkan ve yürütme kurulu üyelerinin seçimi yapıldı. 
Toplantı Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer’in açılış konuşmasıyla başladı. Ardından toplantıyı yönetmek üzere yapılan divan kurulu başkanlığına Hasan ŞEMSİ ve üyeliklerine Fuat Togo ve Nuran Ataç seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer geçmiş dönem faaliyetleri ve Kent Konseyi ile ilgili konuşma yaptı. Konuşmasında Kent Konseylerinin siyaset dışı bir yapı ile çalışmalarını sürdürmesi gerektiğini, kent konseyine sivil toplum kuruluşlarının katılımının daha da artması gerektiğine vurgu yaparak görev yaptıkları dönem içinde yapılan faaliyetleri anlattı. 3 yıldır Tarsus Kent Konseyi Başkanlığını yürüttüğünü ve ekibiyle birlikte Tarsus’un daha da gelişmesi için birçok çalışmaya imza attıklarını söyledi. Siyasi görüşü veya inancı ne olursa olsun herkesi bir araya getirmeye çalıştıklarını belirtti. Ufuk Beyin konuşmasının ardından kendisine, eski yönetim ve komisyon başkanları hediye takdim ettiler.
Daha sonra Kent Konseyi Başkanlık seçimine geçildi. Tek aday olan Dr. Ali Cerrahoğlu oy birliği ile Kent Konseyi yeni dönem başkanı seçildi. Teşekkür konuşması yapan Ali Cerrahoğlu; kent konseyinde tam bir ifade özgürlüğüyle, tüm üyelerin görüş ve düşüncelerinin eşit şekilde değerlendirileceği, alt üst ilişkisi değil yatay bir modelle çalışacaklarını belirterek Tarsus için yapılması gerekenleri anlattı. Farklı alanlarda oluşturacak olan çalışma gruplarıyla çalışmalar yapılacağını söyledi. Tarsus Üniversitesi’nin kurulabilmesi için Kent Konseyinin büyük çaba gösterdiğini, 50 bin Tarsusludan imza toplandığını, şimdi de üniversitemizin gelişimi için çok çalışılacağını belirtti. Tarsus’un tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin yaşatılması, tanıtımı ve birçok diğer alanda gayret gösterileceğini belirtti. 
Daha sonra Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan konuşma yaptı. Kent Konseyleri bağımsız çalışıp kentin her kesimini temsil etmeli ve çalışmalarını buna göre yapmalı dedi. Kentin sorunlarının çok olduğunu, çözümlerinin zor ve zaman alacağını belirtti. Eğitime ve kültüre önem verilmesi gerektiğini, bunun için insanlara dokunulması gerektiğini vurguladı. Ortak akılla yönetim yapılmasını ifade ederek Kent Konseylerinin proje ve çalışmalarıyla Belediyelere destek olması gerektiğini söyledi. 
Daha sonra Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Aday olanlar isimlerini yazdırarak kendilerini tanıttılar. Kapalı oy usulü seçim yapıldı ve açık sayım sonucu Tarsus Kent Konseyi Yeni Yürütme Kurulu üyeleri Kaymakamlık adına Belgin Ok, Belediye adına Reşit Tok, Tarsus Üniversitesi adına Doç. Dr. Oya Korkmaz, Odalar ve Borsalar adına Arzu Yıldız, Baro adına Bedriye Gül Özen doğal üye olarak yönetime girdiler. Diğer üyeler, Şahin Yücel, Umut Özyiğitoğlu, Salih Yedican, Zeynel Abidin Köksal, Beyhan Gürbüz, Sultan Sinem Kezer, yedek üyeler, Gülsevim Kıraç, Leyla Körüklü, Bilgehan Güçtemur, Hatice Gönül Ateş, Sülayman Sayal, Ayhan Becet olarak belirlendi. 
Kent Konseyi yeni başkanı ve yürütme kurulunu kutluyor görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

 

     Facebook      Twitter