KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI
17.06.2019

Tarsus Kent Konseyi yürütme kurulu 13 Haziran 2019 tarihinde yapılan genel kurulun ardından ilk toplantısını 17 Haziran 2019 Pazartesi günü 16:30 da gerçekleştirdi. Toplantıya; Ali Cerrahoğlu, Reşit Tok, Belgin OK, Oya Korkmaz, Arzu Yıldız, Bedriye Gül Özen, Şahin Yücel, Umut Özyiğitoğlu, Salih Yedican, Zeynel Abidin Köksal, Beyhan Gürbüz, Sultan Sinem Kezer katıldılar.
Kent Konseyi başkanı Dr.Ali Cerrahoğlu toplantının açılış konuşmasında Tarsus kamuoyunun Kent Konseyini önemsediğini, genel kurul sonrasında Kent Konseyi çalışmalarına katılmak ve ortak aklın bir parçası olmak üzere çok sayıda destek ve katkı mesajları aldıklarını ve bundan büyük memnuniyet duyduklarını, bu desteği değerlendirerek çok çalışıp iyi projeler yapılması gerektiğini vurguladı. 
Toplantıda Kent Konseyi Genel Sekreterliğine Tarsus Belediyesi temsilcisi Reşit Tok seçildi. Tanışma ve genel bilgilendirmenin ardından tüm üyeler sırayla söz alarak daha yaşanabilir bir kent için Tarsus’ta hangi sorunların öncelikli görüldüğü ve bunların çözümü için neler yapılması gerektiği hakkında fikirlerini belirttiler. 
Tarsus Kent Konseyi; Tarsus gündemini kamu, yerel yönetim ve sivil toplumun birlikte katılacağı, söz alarak görüş ve önerilerini belirtebilecekleri toplantılar düzenleyerek ortak akılla daha yaşanılır bir kent hedefine ulaşmak için gayret eden tüm kurumlarla birlikte çalışmalarını sürdürecektir. Kent Konseyi’nin en önemli fonksiyonlarından birisi kentin önemli sorunlarının tüm paydaşlarca ele alınarak katkı sunulabildiği ortamları sağlamaktır. Bu anlamda Tarsus Kent Konseyi kentimizin tüm dinamiklerinin birlikte çalışmasını ve işbirliğini önemsemektedir.
Sevgi ve saygılarımızla;

TARSUS KENT KONSEYİ

 

     Facebook      Twitter