KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

Katılanlar:

Dr.ALİ CERRAHOĞLU (Başkan), MEHMET KARAGÖZLÜ(Ticaret Odası Bşk), ALİ ERGEZER (Ziraat Odası Bşk), BEKİR KAYA (Ticaret Borsası Bşk), FARUK YALNIZ (Tasiad Bşk), HASAN ŞEMSİ (Ketsav), HASAN DOĞAN (Milli Eğitim Müdürü), HAYRİ ERDOĞAN (Tarım Müdürü), FUAT TOGO (Güç Birliği Vakfı Başkanı), ÜNZİLE KÜÇÜKÖNER (Baro Temsilcisi-Avukat), M. EMİN SAĞLAM (Avukat-Kent Konseyi Önceki Bşk), ERDOĞAN YALÇIN (Bakkallar Odası Bşk), LEYLA ÇAKMAK (Sakatlar Derneği Genel Sekreteri, HÜLYA DEPREM (Öğretmen-Kadın Meclisi Bşk), ARİF KILINÇ (Emekliler Derneği Bşk Vekili)
 

Gündem ve kararlar:

 1. Başkan Dr.Ali Cerrahoğlu açılışta toplantı gündemi ve usül hakkında bilgiler verdi. Üyelerin büyük bir ilgi ve enerji ile katılımının çok değerli ve ümit verici olduğunu, bu birlikteliğin sürmesi gerektiğini belirtti.
 2. Yürütme Kurulu üyeleri bu ilk toplantıda tek tek söz aldılar ve kendilerini tanıttılar.
 3. Kent Konseyi Sorumlu çalışanı Ayşegül Öz genel olarak Kent Konseyleri ve özelde Tarsus Kent Konseyi hakkında genel bilgiler içeren bir sunum yaptı. Tüzük, yönetmelik, komisyon listeleri ve kent konseyi broşürünü içeren birer dosya yürütme kurulu üyelerine dağıtıldı.
 4. Tarsus’un genel sorunları ve gelişmeler ele alındı: Üniversite ve Akdeniz oyunlarının düzenlenmesinde Tarsus’a yapılması planlanan tesislerden vazgeçilmesinin yarattığı hayal kırıklığı değerlendirildi.
 5. Çocuk Meclisinin oluşturulmasına karar verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşmuş olan çocuk meclisinin kent meclisi bünyesinde devam ederek onlara çeşitli imkanlar sağlanmasına karar verildi.
 6. Tarsus Kent Konseyinin web sayfasının oluşturulmasına karar verildi. Bu amaçla gereken hazırlık başlatıldı.
 7. Yeni yönetim olarak protokol ziyaretleri yapılmasına ve bu ziyaretlerin verimli çalışma toplantıları şeklinde yapılmasının karar verildi.
 8. Tarsus’ta bir üniversiteye ihtiyaç olduğu konusu geniş şekilde ele alındı. Bu konudaki seçenekler değerlendirildi. Sonuçta Tarsus’a yerel girişimlerle bir üniversite kazandırılabilmesi amacıyla gayretlere devam edilmesine, Kent Konseyinin bu amaçla gerekirse özel gündemli bir toplantı düzenlemesine karar verildi.
 9. Tarsus’un otoban girişinde uygun bir tabela olmadığı, çok kişinin yanlışlıkla Tarsus’u geçip gittiği dile getirildi. Bu konuda hemen girişimde bulunulmasına karar verildi.
 10. 16 kasımda kadın meclisi toplantısı yapılacağı dile getirildi.
 11. Kadın Meclisinin ekonomik olarak yetersiz çocuklara yaptıkları katkılar anlatıldı. Öğretmenler gününde yapılabilecek etkinlikler konuşuldu.
 12. Özellikle çocukluk çağında obezite konusu gündeme getirildi. Bu konunun yeni dönemde en önemli ilgi alanlarından birisi olacağı konuşuldu.
 13. Kent Konseyini anlatan afişler hazırlanıp belirli yerlere asılmasına karar verildi.
 14. Çarşamba günleri planlanan toplantıların tatil nedeniyle 10 Kasımda saat 17:00 de yapılmasına karar verildi ve toplantı topluca fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

     Facebook      Twitter