KENT KONSEYİNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET

 KENT KONSEYİNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET

Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, Yürütme Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Meclisi Başkan ve üyeleri ve Komisyon başkanları, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a alınan başarı ödülünden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Tarsus’un ‘Ulusal Kalite Başarı ödülü’ almasından dolayı gurur duyduklarını belirten Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, bu ödülün kente heyecan getirdiğini dile getirdi.

Cerrahoğlu, “Aldığınız ödülü yakından takip ettik, çok gururlandık. Tarsus olarak çok heyecanlandık, bunu çoktan hak ediyordu. Bu birçok çalışmanın başka bir adımı oldu. Biz bütün kent konseyinin tüm üyeleri adına, yöneticileri adına size çok teşekkür etmek istiyoruz ve gönülden kutlamak istiyoruz, bu nedenle ziyareti yaptık. Tarsus’a kendi içinde hem moral verdi, motivasyon verdi, yeni bir heyecan verdi ama belki daha önemlisi de tüm Türkiye’ye tanıttı. Cumhurbaşkanı’ndan tutun bakanlardan, tüm yetkililerden ciddi bir gündem oldu, biraz da belki şaşırdılar, hani bir belediyenin, bir ilçenin böyle bir ödül almasına, biz hep beraber gururlandık, takip ettik onun içinde size kişisel ziyaretlere ek olarak resmen de ekip olarak ziyaret etmek istedik” dedi.

 

Ödülün gerçek sahibinin Tarsuslular olduğunu her yerde ve her zaman söylediğini ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ödül ile Tarsus’un örnek kent olduğunu bir kez daha ispatladıklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kocamaz Tarsus’taki tüm işletmeleri ve kurumları Kent Konseyi öncülüğünde bir araya gelerek kalite olayına girmelerini söyledi.

Başkan Kocamaz “Tarsus’taki kurumları da Kent Konseyi öncülüğünde böyle bir olaya yönlendirmekte fayda var diye düşünüyorum. Yani resmi kurumlardan tutun sivil örgütlere ve şirketlere kadar gerçekten bu (EFQM) modeli sadece ödül almak için yapılan bir hareket değil, ödülü alırsınız ondan sonra yürütemezseniz o ödül boşa gider, önemli olan onun içinin doldurulması, çalışanların onun içerisinde kendisini o sistemi bir hayat biçimi olarak kullanması, değerlendirmesi gerekir” şeklinde konuştu.

 

 

     Facebook      Twitter