TARSUS KENT KONSEYİ

 Günaydın;

Tarsus Üniversitesi kurulması için Tarsus halkının desteğini sağlamak ve konuyu kamuoyuna maletmek amacıyla başlatılan imza kampanyası birinci haftasının sonuna yaklaştı. Kampanya ile ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz:

- Kampanya yarenlik alanındaki tek standla ve kısmi zamanlı olarak Tarsus AVM'de başladı. Daha sonra Hükümet Konağı eklendi. Halen yarenlik alanı ve hükümet konağında devam etmekte.

- Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi kampanyanın 10.000. imzasını dün standı ziyaret ederek attı. 10001. imzanın sahibi ise emniyet müdürümüz Yaşar Aksoy oldu. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir ve CHP ilçe başkanı Mehmet Özel de dün standa gelerek imza atanlar arasındaydılar. Tüm isimler www.tarsusuniversitesi.com adresinde görülebilir.

- İmza sayısı bugün itibarıyle 11000 i aştı; kayıtlar devam ediyor.

- Kampanyaya katılan kişilerin isimleri www.tarsusuniversitesi.com adresinde görülebilir. Halen girişler devam ettiği için canlı olarak da sayının artışı aynı sayfada gözlenebilir.

- Kampanyaya resmi ve sivil toplumun her kesiminden ilgi büyük. Standa gelerek imza atan vatandaşların üniversite konusunda bir bütün oldukları görülüyor.

- Bu sabah yağmur nedeniyle stand açılamadı ancak havanın düzelmesiyle birlikte muhtemelen öğle saatlerinde yeniden başlanacak.

- Basının gösterdiği ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla;

TARSUS KENT KONSEYİ

     Facebook      Twitter