"TARSUS" KÜLTÜR TURİZMİ ZİRVESİNDE

 TARSUS’ KÜLTÜR TURİZMİ ZİRVESİNDE

23-24 Aralık 2011 ‘ACIK HAVA MÜZEZİ TÜRKİYE’ İSİMLİ TURİZM ZİRVESİNDE TARSUS BOY GÖSTERDİ

 

Ankara Sheraton Otel de Yön Grup Organizasyon tarafından  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İl Kültür Turizm Müdürlükleri, Belediyeler,   TÜRSAB(Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ) , TÜROFED(Türkiye Otelciler Federasyonu ) , UNESCO ( Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Kurumu ), TYD (Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği), SKAL (Uluslararası Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği)  ve turizm akademisyenlerin katılımı ile ‘Açık Hava Müzesi Türkiye’ isimli turizm zirvesi organize edilmiştir.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökcek himayesinde gerçekleşen zirvede  turizm profesyonelleri  arasında verimli bir köprü kurularak, yeni destinasyonlar ile beraber Türkiye’nin Kültür Turizmi Pazarında istediği yere gelmesini amaçlanan bir organizasyon gerçekleşti.

Kültür ve Turizm Bakanımız  Ertuğrul Günay’ın açılışını ve açılış konuşmasını yaptığı zirvede Türkiye’nin doğası ve tarihi ile dünya kültür turizminde öne çıkabilmesi için yılın tamamına yayılan yeni oluşumlar hedefleyen alternatif kültür turlarının nasıl oluşturulacağı ve devlet tarafından yapılması gerekenleri inceleyen çeşitli sempozyumlar ve paneller gerçekleşti.

Bir çok il ve ilçenin kendini tanıttığı zirvede Tarsus’ta yerini aldı.  Tarsus Belediyesi ve Tarsus Turizm ve Tanıtım Derneği’nin ortaklaşa oluşturduğu Tarsus standı zirvenin en çok ilgi gören stantı oldu.Tarsus  Belediye Başkan Yardımcımız Kerim Tufan, Tarsus Turizm ve Tanıtım Derneğinden Hakan Erkul Açık Hava Müzesi Tarsus u temsil edilen  standımız Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın i. Melih Gökcek , T.C.Kültür ve Türizm Bakanlığı Müsteşarı Sayın Özgür Özaslan ve Diğer protokol üyeleri tarafından ziyaret edilmiştir. Ayrıca Müsteşarımız tarafından Sayın Kerim Tufan’a plaket veridi.

Tarsus’u sahip olduğu tarihi ve doğal mirasların çokluğu ile bu mirasların dünya çapındaki eşsizliği zirve katılımcıları tarafından bir kez daha kabul gördü.

Tarsus’un zirvede ki başarısı sonucunda katılımcılar ve organizasyon komitesi tarafından bir sonraki zirvenin Tarsus’ta gerçekleşmesi yönünde fikir beyan etmeleri  zirvedeki başarımız hakkında net bir sonuç aldığımızı gösterdi.

 

 

     Facebook      Twitter