TARSUS, TRT ANADOLU’DA TANITILDI

 TARSUS, TRT ANADOLU’DA TANITILDI

 

Tarsus, TRT Genel Müdürlüğü ile Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği (YBTB) arasında gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde “TRT ANADOLU“ televizyonunda tanıtıldı.

Tarsus Belediyesi fuaye salonunda yapılan tanıtım çekimine Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aksoy, oda ve dernek başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, basın mensupları ile çok sayıda konuk katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren ve TRT Anadolu televizyonunda canlı olarak yayınlanan ‘Yerinde Konuşuyoruz’ adlı programda Tarsus’a özgü yiyecek ve içeceklerin yanısıra kültürel değerler tanıtıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Folklor ekibinin  gösterisiyle başlayan yayında ilçenin değişik oyunları da sergilendi.

‘Bayraklar ve Anıtlar Kenti Tarsus’tan canlı olarak yayın yaptıklarını söyleyerek sunumuna başlayan Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Şakir Gürel’in yönettiği programda Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ve Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kentin tarihi ve kültürünü anlattı.

Oda başkanları kurumlarıyla ilgili ürünlerini tanıttığı canlı yayında sivil toplum kuruluşları ise el nuru göz bebeği olan ürünlerini tüm Türkiye’ye sundular.


     Facebook      Twitter