TARSUS TURLARI DEVAM EDİYOR

 TARSUS TURLARI DEVAM EDİYOR

     Başkanlığını Hakan Erkul’un yürüttüğü Tarsus Kent Konseyi Turizm Ve Tanıtım Komisyonu, yaklaşık 3 yıldır sürdürdüğü, öğrencilere yönelik Tarsus gezisi faaliyetine devam ediyor. Bu faaliyette, öncelikle Tarsuslu gençlerin Tarsus’un tarihi ve turistik yerlerini gezmesi ve bilgi sahibi olması amaçlanmıştır.

Geçtiğimiz dönemlerde Tarsus halkının kendi şehrine yabancı olduğu anlaşıldı ve bu anlamda kendi bölgemizi halkımıza tanıtma amaçlı turizm komisyonu tarafından böyle bir çalışma yapma kararı alındı.

Tarsus Belediyesi turizm rehberi Özgün Zengin nezaretinde gerçekleştirilen kısa şehir turunda, Nusret Mayın Gemisi, Antik Yol, St Paul Kuyusu, Tarihi Evler Sokağı, Ulu Cami, Kırkkaşık Bedesteni ve Tarsus Şelalesi öğrencilere gezdirilmektedir.

On beş günde bir yapılan okul turları eğitim – öğretim yılı boyunca sürdürülecek. Yılın ilk turu Cengiz Topel Lisesi öğrencilerine yapıldı. Tur sonunda oldukça mutlu ayrılan öğrenciler, faaliyeti gerçekleştiren komisyon üyelerimize teşekkürlerini ilettiler.

     Facebook      Twitter