TARSUS'TA SPOR VE SAĞLIK PANELİ YAPILDI.

 Tarsus Kent Konseyi tarafından düzenlenen 'Spor ve Sağlık' konulu panel yapıldı.

Tarsus Kent Konseyi Spor Komisyonu tarafından düzenlenen 'Spor ve Sağlık' konulu panel gerçekleşti. Panele Tarsus'ta faaliyet gösteren amatör kulüplerin sporcu, antrenör ve yöneticilerinin yanı sıra sivil toplum örgütleri temsilcileri, kent konseyi üye ve yöneticileri, vatandaşlar ve basın mensupları katıldılar. Büyük bir ilgi ve dinamizm ile geçen panel sonrasında sporcular konuşmacılarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kent Konseyi başkanı Ali Cerrahoğlu, belediye nikah salonunda düzenlenen panelde yaptığı konuşmada, geleceğin büyükleri olan çocukların ve gençlerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları gerektiğini belirterek, bu konularda deneyimli olanların bilgilerinden yararlanılması amacıyla söz konusu paneli düzenlediklerini söyledi. 
Çukurova Üniversitesi Spor Hekimliği bölüm başkanı Prof.Dr. Sadi Kurdak, sağlık ve spor konularının birbirinden ayrılmaz parça olduğunu belirterek, sporun insan vücudu üzerindeki etkileri konusunda bilgi verdi. 
Spor yapacak olan gençlerin birer fidan olduğunu ve sağlıklı bir şekilde büyüyüp, gelişmeleri gerektiğini kaydeden Kurdak, ''Sporcuların sağlık lı gelişmeleri için iyi beslenmeleri, iyi dinlenmeleri,kendilerini iyi korumaları, düzenli antrenman yapmaları gerekir'' dedi. 
Eski Milli Hakemlerden Bünyamin Gezer, hakemlik yılları öncesinde hayallerini süsleyen hakemliğin zor bir meslek olduğunu, bir daha dünyaya gelme şansı olması halinde hakemliği asla tercih etmeyeceğini belirttiği konuşmasında, ''Türkiye'de 4 büyükler sembol. Bunların maçlarını yönetiyorsan aleyhlerine hata yapmaman gerekir. oksa daha az maç alırsın. Benim başıma geldiği için biliyorum. Şimdi yorumculuk yapıyorum, fenada gitmiyor. İyi gidiyoruz'' dedi. 
Tarsus İdmanyurdu Teknik Direktörü Zeki Çakır ise konuşmasında, 8 yıl aradan sonra yeniden Tarsus İdmanyurdu'nda görev yapmasından dolayı çok mutlu olduğunu, Tarsuslu gençlerin de gelecekte çok başarılı sporcular yetiştireceğini söyledi. 

 

     Facebook      Twitter