TARSUS'UN EN HIZLISI, EN UZUN VE EN YÜKSEK ATLAYANI SEÇİLECEK...

 Tarsus'ta sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etmek ve atletizm sporunu desteklemek amacıyla 8 Mart 2014 Cumartesi günü Tarsus Şehir Stadında ödüllü Atletizm yarışmaları düzenlenmiştir.

Tarsus'un en hızlı, en yüksek ve en uzun atlayan sporcularını seçerken verilecek ödüllerle sporcuları onore edilecektir. Bu çalışmanın ilk aşaması dünya kadınlar günü olan 8 martta gerçekleşecek. Bir festival havasında düzenlenmiş olan bu etkinlikte Tarsus Şehir Stadında atletizm yarışları yapılacaktır. Kadınlar için düzenlenen bu ilk yarışların ardından en kısa zamanda erkekler yarışları da eklenecektir.

3 branşta; 100 metre, yüksek atlama ve uzun atlama dallarında yapılacak olan yarışlara dileyen herkes katılabilecek. Tek koşul Tarsuslu olmak veya Tarsus'ta yaşıyor olmak. Başvurular Tarsus Kent Konseyine bizzat giderek yapılacak ve katılım ücretsiz olacak.  (Telefon 6146261 )

Birincilere 1 tam altın, ikincilere yarım altın ve üçüncülere ise çeyrek altın ödül olarak verilecek ve hazırlanan web sayfasında Tarsus rekorları olarak tescil edilecek.

Tarsus Kaymakamlığı, Tarsus Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Atletizm İl temsilciğinin desteklediği bu etkinliği; Tarsus Kent Konseyi, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, ve sivil toplumun bir çok temsilcisi hep birlikte düzenliyoruz. Yukarıda belirtilen 3 branşta yapılacak olan yarışmaların yanı sıra halkın katılabileceği; halat çekme, yürüyüş gibi eğlenceli sportif etkinlikler de düzenlenecek.

Başvuru için Tarsus Kent Konseyine bizzat başvurmak gerekiyor. Kent Konseyi yarenlik alanında Asutay iş hanının 3.. katında yer alıyor ve mesai saatlerinde açık. 

Başvuru için gereken belgeler:

- Sağlık raporu (geçerli sporcu lisansı olanların lisanslarını getirmeleri yeterlidir)

- Kimlik fotokopisi

- 18 yaşından küçükler için velisinden izin kağıdı.

Yarışlara başvurular için son gün 6 Mart 2014 tür. 

Yarışlar 8 Mart 2014 Cumartesi günü saat 09:00 da başlayacaktır.

Web adresi:  http://tarsusrekorlari.wix.com/tarsusunenleri

Tüm sporculara başarılar diliyoruz...

DÜZENLEME KURULU

     Facebook      Twitter