BAŞKANDAN

Tarsus Kent Konseyi 2002’de kurulduğundan bu yana çok yol kat etti. Birçok ilde henüz bir binası ve personeli bile yokken Tarsus Kent Konseyinin kendi toplantı salonu ve yeterli bir ofisi ile sorumlu çalışanları ve on yılı aşkın deneyime sahip dev bir gönüllü ordusu mevcut. Bu imkanları sağlayan, kent konseyinin yürüttüğü projelere etkili destek veren, halen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Burhanettin KOCAMAZ ile Tarsus Belediye Başkanı Şevket CAN’a teşekkürü borç biliriz. Her iki başkan da kent konseylerinin önemine inanan ve destekleyen yaklaşımları ile kent konseyinin gelişiminde önemli rol üstlenmişlerdir. Aynı şekilde; kentimizin milletvekilleri ve kaymakamları da kent konseyi projelerinde hep yanımızda oldular, destek verdiler. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Kent konseylerinde siyasetten uzak ve kentlilik paydasında bir araya gelinmesi gerektiğine inanan gönüllüler olarak bizler de; demokratik bir seçimle göreve geldik. Tarsus’umuzun bir dünya kenti olması yolunda elimizden gelen gayreti göstermek amacıyla kolları sıvadık. Amacımız; kamu, yerel yönetim ve sivil toplumu bir araya getirmek, tarafsızlık ve Tarsus’luluk paydasında sinerji yaratarak kentimizin bugününe ve geleceğine katkıda bulunmak olacak. Kent Konseyi yürütme kurulunda, çalışma gruplarında ve üye olarak bugüne kadar görev yapan tüm gönüllülere sonsuz teşekkürler eder bundan sonraki dönemde de verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı dilerim. Dr.Ali Cerrahoğlu Tarsus Kent Konseyi Başkanı 28.06.2014

Tarsus Kent Meclisi Genel Kurulu 26 Ekim 2011 tarihinde toplanarak başkan, yürütme kurulu ve komisyon seçimlerini gerçekleştirmiştir. Tarsus’un her alandaki öncelikli sorunlarının çözümüne katkıda bulunabilmek amacıyla sivil toplum yaşantısını güçlü bir şekilde temsil eden ve geniş bir yelpazeyi kapsayan yürütme kurulu ve komisyonlar oluşturulmuştur. Komisyonlar sivil toplum çalışmalarının mutfağı olan çalışma grupları olarak toplantılarını yaparak çalışmalarına başlamaktadırlar. Yeni yürütme kurulu ilk günden itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarına başlayarak Tarsus Kent Konseyi’nin öncelikle ele alacağı konuların belirlenmesi üzerinde durmaktadır.

Tarsus Kent Konseyi web sayfası oluşturulmuştur. www.tarsuskentkonseyi.org adresinde yayına başlayan web sayfamızı içerik yönünden zenginleştirme çalışmaları devam etmektedir. Üyemiz olan tüm sivil toplum örgütlerinin web adreslerine Kent Konseyi web sayfasından ulaşılabilmesi için web ve iletişim bilgilerinizi web sayfamızın iletişim bölümünden göndermeniz ya da 6146261 nolu telefona bildirmeniz önemlidir.

TARSUS KENT TAKVİMİ

Tarsus’ta yıl boyunca yapılan çok sayıda etkinliği bir arada görebilmek ve takip edebilmek amacıyla www.tarsuskentkonseyi.org adresinde ‘Tarsus Kent Takvimi’ oluşturulmuştur. Etkinlik planlamak isteyen sivil toplum kuruluşlarının en önemli sorunlarından birisi de uygun zamanı bulabilmektir. Tek tek tüm kuruluşlara sorup araştırmak yerine tek bir takvimde, web sayfasında tüm etkinlikleri bir arada görmek planlama açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Kurumunuzun yıl içinde planladığı etkinlikleri iletişim formuyla iletmeniz veya 6146261 nolu telefondan Tarsus Kent Konseyini arayarak bildirmeniz önemle rica olunur.

Tarsus Kent Konseyi yürütme kurulu ve komisyonlarıyla tüm sivil toplum kuruluşlarımızın bir araya gelerek oluşturdukları, onlara hizmet veren, projelerinde yardımcı olan ve kucak açan bir kurum olmayı hedeflemektedir.

Çalışmalarınızda başarılar dileyerek sevgi ve saygılarımızı sunar ve Tarsus Kent Konseyi çalışmalarına katılımınızı bekleriz;

Dr.Ali Cerrahoğlu
Tarsus Kent Konseyi Başkanı